KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 7322035
nr 732 2035
Knut Irwe
(1912-2002), Sverige
Gouache, Knut Irwe (1912-2002), Komposition, Signerad, ramens innermått: 8, 5x12, 5
Knut Irwe, svensk målare född 1912, död i Göteborg 2002.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 december 2011
kl 18:29:38
19/12 15:30:06
Gouache